Onbelast arbobudget voor thuiswerkplek werknemer?
Kun je onbelast een budget voor arbovoorzieningen aan je werknemer geven voor de thuiswerkplek? Ja, volgens de Belastingdienst kan dit, maar er gelden wel voorwaarden.
Voor het onbelast vergoeden, verstrekken of ter beschikking stellen van een arbovoorziening aan een werknemer bestaat een gerichte vrijstelling. Als wordt voldaan aan de volgende voorwaarden, kan dit onbelast zonder dat je vrije ruimte in de werkkostenregeling (wkr) wordt aangetast:
Een werkgever heeft aan de Belastingdienst gevraag of hij aan zijn werknemers onbelast een budget van € 500 mag geven voor de aanschaf van arbovoorzieningen voor de thuiswerkplek. De kosten van deze arbovoorzieningen mag de werknemer op declaratiebasis bij de werkgever indienen. De werknemer toont dus aan wat hij aanschaft ten laste van het budget van € 500.
De Belastingdienst heeft geantwoord dat de gerichte vrijstelling voor arbovoorzieningen van toepassing is als:
De kosten van een arbovoorziening moeten geheel door de werkgever gedragen worden. De werknemer mag dus geen eigen bijdrage betalen. Betaalt de werknemer wel een eigen bijdrage dan is de gerichte vrijstelling niet van toepassing. Een uitzondering geldt voor een eigen bijdrage die een werknemer betaalt omdat hij voor een luxere arbovoorziening wil kiezen dan noodzakelijk is. In zo’n geval geldt de gerichte vrijstelling wel, ondanks de eigen bijdrage.
Als de arbovoorzieningen die de werknemer declareert het budget van € 500 overschrijdt, kan het zijn dat de vergoeding voor een bepaalde arbovoorziening niet meer kostendekkend is. De werknemer betaalt dan als het ware een eigen bijdrage omdat hij niet de volledige kosten van de arbovoorziening vergoed krijgt. De gerichte vrijstelling voor arbovoorzieningen mag voor die voorziening dan niet worden toegepast.
Een werknemer schaft een bureaustoel (€ 300), een beeldscherm (€ 150) en een noise-cancelling koptelefoon (€ 100) aan. Deze voorzieningen voldoen aan alle voorwaarden. Alleen de vraag of de vergoeding kostendekkend en er geen eigen bijdrage betaald is, staat nog open. Hiervoor zijn drie scenario’s denkbaar:
Let op!De vraag of de voorziening direct samenhangt met de arboverplichtingen van de werkgever is niet voor elke voorziening meteen zonder meer duidelijk, maar afhankelijk van de feiten en omstandigheden. Overleg hierover met onze adviseurs
Kun je onbelast een budget voor arbovoorzieningen aan je werknemer geven voor de thuiswerkplek? Ja, volgens de Belastingdienst kan dit, maar er gelden wel voorwaarden.
Kan een uitzendorganisatie een uitzendkracht dezelfde onbelaste kostenvergoeding geven als de werknemers van de organisatie krijgen, waar de uitzendkracht te werk gesteld is? De Belastingdienst geeft aan dat dit onder voorwaarde kan.
Door gemaakte fouten bij het UWV heeft een aantal uitkeringsgerechtigden de afgelopen jaren een onjuiste WIA-uitkering (Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen) ontvangen. Zij worden hiervoor vanaf dit najaar gecompenseerd via een eenmalige uitkering. Minister Vijlbrief heeft de betreffende vergoedingsregeling bekendgemaakt.
De gedifferentieerde premies Werkhervattingskas (Whk) voor 2027 zijn bekend. De premies Werkhervatting gedeeltelijk arbeidsgeschikten (WGA) en Ziektewet (ZW), die onderdeel hiervan zijn, gaan in 2027 beiden omhoog.
Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de omvang van de SLIM-subsidie mkb (Stimuleringsregeling leren en ontwikkelen in mkb-ondernemingen) voor het tweede tijdvak van dit jaar bekend gemaakt. Mkb-ondernemingen kunnen van 19 augustus 2026 9.00 uur tot en met 7 september 2026 17.00 uur deze subsidie weer aanvragen.
Het kabinet wil de doelgroep banenafspraak uitbreiden. Het kabinet wil daarnaast de loonkostensubsidie leidend maken om de verminderde loonwaarde van een werknemer te compenseren.
De expatregeling (voorheen: 30%-regeling) voor buitenlandse werknemers kan in bepaalde situaties ook worden toegepast bij een lager startsalaris, mits naar verwachting de looneis op jaarbasis wordt gehaald. Dit moet worden getoetst bij het tot stand komen van de arbeidsovereenkomst. Dit vindt rechtbank Noord-Holland.
Kun je als werkgever de arbeidskorting toepassen op een uitkering op basis van de Wet arbeid en zorg (WAZO) aan een werkneemster met zwangerschaps- en bevallingsverlof? En kan dat ook op een aanvulling op deze WAZO-uitkering? En wat moet je doen als de werkneemster al uit dienst is? De Belastingdienst geeft antwoord.
Als je wilt werken met asielzoekers, dien je goed op de hoogte te zijn van de regels. Per 12 juni 2026 zijn er regels gewijzigd. Er is ook een andere wijziging is aangekondigd.
Een dga die geen gebruikelijk loon aan zichzelf betaalde omdat hij in het jaar ziek was, kwam daar niet mee weg. Een rechter vond namelijk dat de Belastingdienst bewezen had dat hij werkzaamheden had verricht voor de bv. Wat speelde hier?